List Ks. Proboszcza do Uczniów klasy trzeciej oraz Rodziców i Rodzeństwa

15-04-2020

Moi Drodzy!

Kochani Uczniowie klasy trzeciej wraz z Rodzicami i Rodzeństwem!

 

Smutno w naszym kościele bez Was. Tęsknimy za Wami. Mam nadzieję, że wkrótce znów będziemy mogli podać sobie ręce i otoczyć ołtarz, na którym rodzi się Jezus.

Rozumiem, że trapi Was niepewność i niepokój co do tak oczekiwanego Wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Chcę Wam najpierw powiedzieć: Nie bójcie się! Ona będzie! Pan Jezus już się zbliża!

Raczej nie uda się zorganizować jej w zaplanowanym terminie. Ze spokojem
i zrozumieniem przyjmujemy ograniczenia, które mają chronić nasze życie i zdrowie. To przykre, ale konieczne, Proszę Was, módlcie się nawzajem za siebie, aby w tej trudnej sytuacji nikt z nas nie stracił kogoś ze swoich bliskich. To nie przesunięcie w czasie może stać się największym smutkiem i zatroskaniem, ale zranione żałobą serce.

Czekamy na decyzję władz o rozpoczęciu zajęć edukacyjnych w szkole i możliwości nieograniczonego liczebnie udziału w liturgii. Trudno dziś jednoznacznie wskazać nową datę Komunii Świętej naszych Skarbów. Chciałbym, Drodzy Rodzice, abyśmy razem o tym porozmawiali. Zachęcam do spokojnej wymiany zdań. Zdajemy sobie sprawę, że do uroczystości warto się dobrze przygotować, aby była ona pięknie przeżyta. Mam na uwadze również problemy organizacyjne, związane z przyjazdem gości lub rezerwacją lokalu. Czy uda się dograć to wszystko przed zakończeniem roku szkolnego? Może byłoby lepiej odłożyć ten moment aż do września czy października? Może ktoś z Was wyraża gotowość indywidualnego przeżycia Pierwszej Komunii Świętej, nawet w dniu powszednim? To są pytania otwarte. Jestem do Waszej dyspozycji: nr telefonu 501 264 627 lub mail: jmarciniec@onet.pl Jeśli nie będę mógł odebrać, to później oddzwonię. Myślę, że po wstępnych ustaleniach będziemy mogli za tydzień lub dwa zaproponować konkretne rozwiązania.

W tym momencie proszę Was o wspólną rodzinną modlitwę, która będzie świadectwem Waszej wiary i znakiem prawdziwego pragnienia spotkania z Jezusem. Często powtarzajmy słowa, które kończą Pismo Święte: „Przyjdź, Panie Jezu!”.

Zapewniam, że my – duszpasterze, nosimy Was w sercu i prosimy Boga o zdrowie, bezpieczeństwo, wiarę oraz radość dla każdego i każdej z Was. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec i błogosławimy Najświętszym Sakramentem całą parafię.

 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

 

ks. Jacek Marciniec

Cypyright © Święty Zygmunt