Parafia świętego Zygmunta w Częstochowie

Msze święte:Niedziela:
  • 7.30
  • 9.00
  • 10.30 - dla dzieci
  • 12.00 - suma
  • 18.00


Dni powszednie:
  • 7.00
  • 18.00

Jasełka

24-01-2015

Jasełka na strychu

W niedzielę 11 stycznia, dzieci z naszej parafii pod opieką s. Rafaeli, wystawiły Bożonarodzeniowe Jasełka  dla zebranych na auli widowiskowej parafian. Akcja przedstawienia dzieje się na strychu w święta Bożego Narodzenia. Główni bohaterowie to Pola i Max, któzy rozmawiają z przedmiotami na strychu.  Stare krzesło, kufer i wieszak opowiadają gościom skróconą wersje betlejemskiego wydarzenia sprzed ponad 2000 lat.

 


Więcej

Koncert zespołu 77FM - Formacja z Mocą

16-12-2014

Koncert zespołu 77FM - Formacja z Mocą

 

W niedzielę 7 grudnia na naszej nowwej auli widowiskowej miał miejsce wspaniały koncert inauguracyjny zespołu 77FM Formacja z Mocą. Publiczność szczelnie wypełniła aulę i wszysycy z radością włączali się w śpiew, w którym uwielbiali Boga.

 


Więcej

Centralna Procesja Bożego Ciała

16-12-2014

Centralna Procesja Bożego Ciała

 

19 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Alejami Najświętszej Maryi Panny przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. Wierni zatrzymali się również na chwilę przed naszą świątynią parafialną, by w chwili ciszy i pełnym skupieniu rozważyć Boże Słowo skierowane do nich.

 


Więcej

35. rocznica wizyty Jana Pawła II w naszej świątyni

16-12-2014

35. rocznica wizyty Jana Pawła II w naszej świątyni

 

Trzydzieści pięć lat temu przed kościołem św. Zygmunta w Częstochowie papież Jan Paweł II spotkał się z wiernymi. W rocznicę tego wydarzenia, proboszcz naszej parafii ks. Marian Wojcieszak, odprawił Mszę św., upamiętniającą to niezwykłe wydarzenie.

 


Więcej

KONCERT GITAROWY - AULA PARAFII ŚW. ZYGMUNTA poniedziałek (19.05.2014) godz. 18.00.

13-05-2014

 

Matthew McAllister - gitara 

zaliczany jest do grona najbardziej utalentowanych klasycznych gitarzystów w Europie. Absolwent Royal Scottish Academy of Music & Drama w klasie Allana Neave występował w wielu prestiżowych salach koncertowych świata (Amsterdam, Edynburg, Las Vegas, Mexico City, Londyn, Salzburg, Lima). Regularnie koncertuje jako solista i kameralista.

Swoją wiedzą dzieli się obecnie ze studentami University of St Andrews oraz Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow. Jest również dyrektorem artystycznym Festiwalu Classical Guitar Retreat, odbywającego się na wyspie Cumbrae /Szkocja/. 

 


Więcej

< 1 2

Cypyright © Święty Zygmunt