Parafia świętego Zygmunta w Częstochowie

Msze święte:Niedziela:
  • 7.30
  • 9.00
  • 10.30 - dla dzieci
  • 12.00 - suma
  • 18.00


Dni powszednie:
  • 7.00
  • 18.00

Półkolonie w Parafii Świętego Zygmunta

11-08-2022

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z półkolonii jakie miały miejsce w parafii św. Zygmunta. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w jakikolwiek sposób w ich przygotowaniu i przebiegu.

zabawa
 

Dzień pierwszy.
 

Dzień drugi.
 

Dzień trzeci.
 

Dzień czwarty.
 

 Więcej

Ewangelibus

08-08-2022

Ewangelibus w naszej parafii.

logo EwangeliBus W sobotę 13 sierpnia 2022 przybędzie do naszej parafii Ewangelibus, czyli wędrowna ekipa głosząca Słowo Boże w różnych miejscach Polski. W niedzielę ks. Łukasz będzie głosił kazania, a o 19:00 spotkamy się na modlitwie uwielbienia i prośby o dary Ducha Świętego dla naszej parafii.

Grupa podobnie jak Jezus wędruje po świecie głosząc Dobrą Nowinę. Tak piszą sami o sobie (tekst ze strony ewangelibus.pl/nasza-misja):

Misją Jezusa było pełnić wolę Ojca i ukazywać Jego dzieła światu. W czasie Jego działalności dokonywał znaków i cudów, uzdrawiał chorych, odpuszczał grzechy, przynosił wolność uwięzionym.

Działo się to dlatego, że był ciągle w drodze. Głosił Dobrą Nowinę, modlił się w synagogach i na ulicach, ukazując ludziom, że miłość Boga jest ponad prawem.

Na swojej ziemskiej drodze powoływał także uczniów, by Ci naśladowali Go we wszystkim.

Z takiego stylu życia Jezusa narodziła się NASZA MISJA:
Mobilna rozmównica, słuchalnica i ambona.

Przemierzając wioski i miasta w EwangeliBusie chcemy rozmawiać z ludźmi, wsłuchiwać się w ich potrzeby i głosić im Słowo Boże.

Wierzymy, że to sam Duch Święty prowadzi nas do osób, które tego potrzebują.

Jesteśmy posłuszni Jezusowi, Który mówił do swoich uczniów:  Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! ( Mt 10,7- 9)

Więcej informacji na stronie grupy: https://ewangelibus.pl/

A więc... Czekamy na spotkanie!


Więcej

Wakacje

03-07-2022

Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Relacje z ostatnich wydarzeń w parafii dostępne są w sekcji Aktualności.


Więcej

10–lecie kapłaństwa księdza Mateusza

02-06-2022

10–lecie kapłaństwa księdza Mateusza Ociepki

Ksiądz Jubilat „Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda.”

Z wszystkimi, którzy modlili się wraz z nami oraz tymi którzy łączyli się duchowo, dzielimy się radosnym dniem, 26 maja, gdy z  całą wspólnotą parafialną św. Zygmunta świętowaliśmy 10. rocznicę Święcen Kapłańskich Ks. Mateusza Ociepki.

Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za dar życia i powołania, prosząc o wszelkie błogosławieństwo w drodze ku świętości. Dziękujemy za doświadczenie żywej wiary, serce gotowe do pomocy i poświęcany czas.

Naszą modlitwą pragniemy dodawać sił w trudnej kapłańskiej drodze, by księdza życie było pieśnią chwały Boga i świadectwem trwania w jedności z Jezusem, by dorastał ksiądz do Boskich, nie ludzkich standardów.

Galeria zdjęć z jubileuszu
Autor: Marcin Mucha


Więcej

Czerwiec w parafii.

30-05-2022

.

Zaproszenie na nabożeństwa czerwcowe.
 


Więcej

Pierwsza < 12 13 14

Cypyright © Święty Zygmunt