Słowo dla Kandydatów do Bierzmowania

26-04-2020

Słowo dla Kandydatów do Bierzmowania w parafii św. Zygmunta

 

Drogi Młody Przyjacielu!

 

Dobrze, że jesteś!

Przyjmij te słowa zamiast podania ręki w geście powitania.

Jak się czujesz w tym dziwnym czasie odosobnienia? Ufam, że jesteś zdrowy i – mimo wszystko – nie poddajesz się marazmowi czy beznadziei. Ale może jest inaczej. Cierpisz.
Pragnę najpierw powiedzieć Ci, jak bardzo Bóg za Tobą tęskni. Jesteś Jego Ojczyzną! Chce wypełnić Twoje wnętrze swoją miłością, zwłaszcza, gdy jest Ci źle, gdy doświadczasz osamotnienia, gdy jesteś zmęczony swoim grzechem. On przychodzi jak Lekarz – nie do tych, którzy na to zasługują, ale do tych, którzy tego potrzebują. Bożym lekarstwem na nasze rany jest Duch Święty, który budzi w nas nadzieję i wyzwala energię miłosierdzia, czyli życia nie dla siebie. Bóg nie poucza i nie moralizuje, ale wchodzi ze swoją mocą w nasze słabości.

Najstarsi z Was mieli doświadczyć radości bierzmowania już 2 maja podczas parafialnego odpustu ku czci św. Zygmunta. Ze spokojem i zrozumieniem przyjmujemy konieczność przesunięcia Waszego święta na późniejszy termin. Trudno dzisiaj wyznaczyć konkretną datę. Jednak obiecuję, że nie będziemy zwlekać i przeżyjemy to małe zesłanie Ducha Świętego tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Proszę, nie bądź smutny! Duch Święty nie zna ograniczeń i dociera do nas ze swoimi darami już teraz. Otwórz się na Jego dyskretną obecność przez osobistą modlitwę i udział
w niedzielnej Mszy świętej za pomocą środków społecznego przekazu. Można uczestniczyć w parafialnej Eucharystii w każdą niedzielę o godz. 12.oo na kanale YouTube.

Chcielibyśmy – jako duszpasterze - zobaczyć znów Wasze młode twarze. Przepraszam, że wcześniej za mało się do Was uśmiechaliśmy i zbyt rzadko zwracaliśmy się do Was po imieniu. Może niektórzy – za zgodą rodziców – zdecydują się zajrzeć
do parafialnej świątyni już w najbliższą sobotę, kiedy świętować będziemy imieniny naszej wspólnoty? W naszym kościele może teraz jednocześnie przebywać podczas nabożeństwa
30 osób. Jeśli wychodzisz czasem do sklepu lub na spacer, to zapraszam również
do odwiedzenia Jezusa w Jego domu. Przyjmij jednak tę zachętę bardziej jako wyraz tęsknoty za Tobą, aniżeli jakąś zobowiązującą sugestię. Codziennie spotykamy się i tak - duchowo - o godz. 20.30, kiedy odmawiamy różaniec. Potem Jezus w Najświętszym Sakramencie błogosławi naszą parafię. Także Ciebie i Twoich Bliskich.

Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce. Bywaj dobrze!

 

ks. Jacek Marciniec, ks. Robert Frączek, ks. Mateusz Ociepka

 

Cypyright © Święty Zygmunt