Wielki Tydzień

04-04-2020

 

  1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, najważniejsze dni w roku dla chrześcijanina. Mamy przejść od śmierci do życia, nie tylko w liturgii, ale w codzienności. To nie święconka czyni Zmartwychwstanie. Trudny czas epidemii wymaga od nas wiary żywej, która wykracza poza tradycyjną obrzędowość. Zaplanujmy mądrze przeżycie Triduum Paschalnego w naszych Kościołach domowych, bowiem w świątyni parafialnej może uczestniczyć w liturgii wyłącznie 5 osób (miejsca w kościele w Wielką Sobotę są zarezerwowane dla przedstawicieli rodzin, które zamawiały intencje mszalne). Dlatego organizujemy transmisję internetową z nabożeństw w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotą, odprawianych w kościele św. Zygmunta. Link do przekazu on-line:

https://www.youtube.com/channel/UC3l31B1TmtGmvz2YAWMT6AQ/live

  1. Możliwość spowiedzi świętej od poniedziałku do środy w godzinach: 12.oo-13.oo, 15.oo-16.oo, 17.oo-18.oo. Natomiast w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotą od 12.oo do 18.oo.

  2. Zgodnie z rozporządzeniem władz kościelnych nie przygotowujemy w tym roku specjalnej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

  3. W Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o 16.oo i 18.oo.

  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu zapraszamy na indywidualną adorację w naszej świątyni od 8.oo do 24.oo.

  5. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 8.oo. Nie będzie poświęcenia pokarmów w świątyni. Możemy natomiast zabrać z kościoła tekst modlitwy błogosławieństwa posiłku na czas śniadania wielkanocnego w naszych rodzinach (jest również dostępny na stronie parafialnej).

  6. Tradycyjnie w Wielką Sobotę dzielimy się produktami żywnościowymi z osobami biednymi. Będziemy organizować paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Chętni mogą wesprzeć tę inicjatywę, przekazując darowiznę na konto parafialne lub składając ofiarę w kopercie z dopiskiem „Dla potrzebujących” do skarbony w kościele.

Cypyright © Święty Zygmunt