50 lat adoracji

05-03-2023

monstrancja parafii św. Zygmunta W piątek 3 marca 2023 roku dziękowaliśmy Bogu za Jubileusz 50–lecia adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Centrum tego wydarzenia była uroczysta celebracja eucharystyczna pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Wojcieszaka. Koncelebransami byli ks. Mariusz Frukacz z redakcji tygodnika „Niedziela” i ks. proboszcz Jacek Marciniec. Do ubogacenia liturgii przyczynili się Liturgiczna Służba Ołtarza przygotowana przez ks. Piotra Okulskiego i dk. Adriana Figurskiego oraz schola liturgiczna „Domine Iesu”.

W swojej homilii ks. prałat wiele miejsca poświęcił historii tych 50 lat, a nawet przedstawił nam jak doszło do tego, że właśnie tu rozpoczęła się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspominał jak solidnie przez fachowych kamieniarzy w podziemiach kościoła została przygotowana kaplica adoracji, jak po stromych schodkach schodziło się do niej.

Po zakończeniu Uroczystej Eucharystii przedłużeniem dziękczynienia była adoracja Najświętszego Sakramentu. Uwielbienie prowadzili ks. Michał Krawczyk oraz Marta Madejska z zespołem.

kaplica adoracji w podziemiach kościoła św. Zygmunta W niedzielę po tym jubileuszu mogliśmy po mszach świętych zwiedzać kaplicę adoracji, co dla jednych było możliwością zobaczenia historii na własne oczy, a dla innych wspomnieniem chwil spędzonych w tym miejscu w żywej obecności Jezusa.

Zapraszamy do zapoznania się z reporterską relacją fotograficzną upamiętniającą to wydarzenie w naszej galerii.

Cypyright © Święty Zygmunt