Zaproszenie na projekcję filmu "Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok"

15-10-2015

Obrazek

Częstochowski filmowiec i dokumentalista Krzysztof Kasprzak odnalazł film dokumentalny z Warszawskiej pielgrzymki do Częstochowy z 1961 roku we Francji. Film był bez dźwięku, ale zdjęcia filmowe doskonale nagrane na taśmie 16mm Kodaka. Film został przegrany cyfrowo.  Krzysztof dopisał komentarz, Robert Nawrot zadbał o dźwięk i zgranie , ilustrację muzyczną przygotował Mateusz Matuszczyk, swoja pracę też dołożyli Łukasz Dzwonnik i Krzysztof Wieczorek.                                                                                  

 

Film co prawda miał swój pierwszy pokaz w czerwcu br na II Festiwalu Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich, gdzie na żywo komentował lektor prof. Andrzej Zakrzewski a  muzykę podkładał Mateusz Matuszczyk. Ale tym razem dzięki dodaniu ścieżki dźwiękowej film będzie mógł zostać wydany na płycie DVD.

      "Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok" pokazuje jak pielgrzymowano na Jasną Górę w początkowych latach 60. minionego wieku. Dla tych osób, które obecnie biorą udział w pielgrzymkach porównanie z obrazem sprzed 50 laty będzie ciekawym przeżyciem. Zobaczymy także unikatowe zdjęcia filmowe z Częstochowy z 1961 roku.

Film dokumentalny "Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok" będzie można zobaczyć w sali widowiskowej mieszczącej się przy parafii kościoła św. Zygmunta dnia 16.10 2015 o godz 18:00. Po projekcji autorzy filmu i zaproszeni goście porozmawiają na temat pielgrzymowania. 

                                       Wstęp na projekcję wolny. Zapraszamy

Cypyright © Święty Zygmunt