Ewangelibus

08-08-2022

Ewangelibus w naszej parafii.

logo EwangeliBus W sobotę 13 sierpnia 2022 przybędzie do naszej parafii Ewangelibus, czyli wędrowna ekipa głosząca Słowo Boże w różnych miejscach Polski. W niedzielę ks. Łukasz będzie głosił kazania, a o 19:00 spotkamy się na modlitwie uwielbienia i prośby o dary Ducha Świętego dla naszej parafii.

Grupa podobnie jak Jezus wędruje po świecie głosząc Dobrą Nowinę. Tak piszą sami o sobie (tekst ze strony ewangelibus.pl/nasza-misja):

Misją Jezusa było pełnić wolę Ojca i ukazywać Jego dzieła światu. W czasie Jego działalności dokonywał znaków i cudów, uzdrawiał chorych, odpuszczał grzechy, przynosił wolność uwięzionym.

Działo się to dlatego, że był ciągle w drodze. Głosił Dobrą Nowinę, modlił się w synagogach i na ulicach, ukazując ludziom, że miłość Boga jest ponad prawem.

Na swojej ziemskiej drodze powoływał także uczniów, by Ci naśladowali Go we wszystkim.

Z takiego stylu życia Jezusa narodziła się NASZA MISJA:
Mobilna rozmównica, słuchalnica i ambona.

Przemierzając wioski i miasta w EwangeliBusie chcemy rozmawiać z ludźmi, wsłuchiwać się w ich potrzeby i głosić im Słowo Boże.

Wierzymy, że to sam Duch Święty prowadzi nas do osób, które tego potrzebują.

Jesteśmy posłuszni Jezusowi, Który mówił do swoich uczniów:  Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! ( Mt 10,7- 9)

Więcej informacji na stronie grupy: https://ewangelibus.pl/

A więc... Czekamy na spotkanie!

Cypyright © Święty Zygmunt