Parafia

Kronika roku 2022

1 czerwca 2022

zdjęcie ilustracyjne

Dzień dziecka

W dniu dziecka na dzieci czekało wiele atrakcji, niespodzianek i zabawy. Nie zabrakło też modlitwy za naszych najmłodszych.

Parę zdjęć dzięki którym ci, co nie byli, mogą zobaczyć jak wyglądał dzień dziecka w naszej parafii. Kto zaś był, może odnajdzie siebie na którymś z ujęć?


4 czerwca 2022

zdjęcie ilustracyjne

Spotkanie integracyjne scholi

4 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne scholi z naszej parafii że scholą z parafii św. Jana Kantego. Były wspólne zabawy, modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem oraz małe co nieco w częstochowskiej kawiarni „Niebo w mieście”.

Galeria zdjęć z wydarzenia.


11 czerwca 2022

zdjęcie ilustracyjne

Kongres eucharystyczny „Eucharystia daje życie”.

Kongres Eucharystyczny z udziałem reprezentantów naszej parafii św. Zygmunta.
 ???? oraz koncert Arki Noego????????

11 czerwca odbył się Kongres Eucharystyczny archidiecezji częstochowskiej „Eucharystia daje życie”. Gratulujemy dzieciom, które wzięły udział w Kongresie Eucharystycznym na Jasnej Górze. Dziękujemy s. Uli i ks. Piotrowi za towarzyszenie im.

Galeria zdjęć z wydarzenia.

 


12 czerwca 2022

zdjęcie ilustracyjne

Promocja ministrancka

Cieszymy się, że powiększa się grono Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. W Niedzielę Trójcy Świętej, 12 czerwca 2022 r. o 10.30 do ministrantów zostali włączeni Oliwier, Piotr, Krystian, Filip i Marcel.

Galeria zdjęć z wydarzenia.


16 czerwca 2022

zdjęcie ilustracyjne

Procesja w Uroczystość Bożego Ciała

16 czerwca 2022 r. w Uroczystość Najświęszego Ciała i Krwi Chrystusa z Archikatedry pw. Świętej Rodziny na Jasną Górę Alejami Najświętszej Maryi Panny przeszła procesja eucharystyczna. Stało się to po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Tradycyjnie jeden z czterech ołtarzy, pierwszy w tej procesji, był przy kościele pw. Świętego Zygmunta.

Galeria zdjęć z wydarzenia.
Relacja radia Fiat.


18 maja 2022

zdjęcie ilustracyjne

Dziękczynienie dzieci pierwszokomunijnych na Jasnej Górze

18 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, s. Urszulą i katechetką udali się z pielgrzymką dziękczynną na Jasną Górę. Tam jedno z dzieci odczytało w imieniu wszystkich akt zawierzenia Matce Bożej. Mszę św. w kaplicy Matki Bożej sprawował nasz Proboszcz ks. Jacek Marciniec. Proboszcz po modlitwie zaprosił dzieci na lody.

Galeria zdjęć z wydarzenia.


Cypyright © Święty Zygmunt