IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021 r.


 

  1. Przeżywamy IV niedzielę wielkanocną, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to również Światowy Dzień o Powołania oraz początek kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy zatem w modlitwach o wszystkich księżach, o kandydatach do święceń diakonatu i prezbiteratu oraz o sprawie nowych powołań kapłańskich.

  2. We wtorek będziemy przeżywać Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka – jest to okazja do przebłagania Pana Boga zwłaszcza za grzechy aborcji oraz do modlitwy o nawrócenie dla wszystkich, którzy się jej dopuszczają, współdziałają, bronią lub propagują.

  3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się we wtorek (gr. I) i czwartek (gr. II) o 18:30.

  4. Nadchodząca sobota to pierwsza sobota miesiąca maja, stąd zapraszamy na poranną Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, po której nastąpi akt wynagrodzenia.

  5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj – tradycyjnie poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w naszej świątyni codziennie o godz. 17:30.

  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Zygmunta. Sumę odpustową w intencji parafian o godz. 12.oo odprawi ks. prałat Remigiusz Lota, który kiedyś był duszpasterzem w naszej wspólnocie. Zachęcamy, by przed tą uroczystością skorzystać ze spowiedzi świętej. Przypominamy, że codziennie można to uczynić w naszej świątyni między 15.oo a 16.oo.

  7. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Niedziela”. Polecamy rozmowę ze znanym podróżnikiem pt.: „Spowiedź Cejrowskiego”.

  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa!

  9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp.: Czesława Niska, Maria Stępień, Wanda Żak, Janina Lorencka i Marianna Całus. Wieczny odpoczynek


 

Cypyright © Święty Zygmunt