Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.


 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Możemy wysłać sms o treści MISJE na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT). Wspieramy dzieła misyjne również przez ofiary składane na tacę.

 2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 10.15 oraz o 17.15 z kazaniem pasyjnym.

 3. Rozpoczęły się indywidualne spotkania rodziców i dzieci z kl. III z księdzem Proboszczem. Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze terminu, to prosimy o zapisanie się w zakrystii. 10 marca o 17.30 będą do odbioru stroje pierwszokomunijne.

 4. W poniedziałki i czwartki o 19.oo zapraszamy do naszej świątyni na katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych. Warto przyjąć Dobrą Nowinę!

 5. We wtorek o 19.oo katecheza chrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych.

 6. W środę o 18.oo Abp Wacław Depo będzie przewodniczył modlitwie w intencji naszej archidiecezji w kościele św. Zygmunta, który w tym dniu będzie kościołem stacyjnym w ramach wielkopostnego pielgrzymowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. W pierwszy czwartek marca modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu również odwiedzimy chorych od 9.oo. Gdyby ktoś chciał odwołać tę wizytę, to bardzo prosimy o telefon.

 8. W pierwszy piątek spowiadamy rano, w Godzinie Miłosierdzia i od 17.oo. Kancelaria w tym dniu czynna tylko do 17.oo.

 9. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci - 16.30, młodzież i starsi - 17.15. Kandydaci do bierzmowania wezmą udział przynajmniej trzy razy w tym nabożeństwie.

 10. W pierwszą sobotę marca o 10.oo Msza św. w ramach Różańca dla mężczyzn, potem modlitwy wynagradzające i zawierzenie się Maryi na Jasnej Górze. Zachęcam do udziału i świadectwa wiary.

 11. Na skarbonie znajdują się koperty z listem dyrektora Caritas w Częstochowie. W roku św. Józefa jesteśmy zaproszeni do wsparcia dzieła budowy stołówki dla ubogich. Kto chce skorzystać z tej formy jałmużny wielkopostnej, proszę, by zabrał kopertę-cegiełkę.

 12. W „Niedzieli” polecamy art. o profanacji figury Matki Bożej w parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie.

 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi!

 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Alicja Świtalska i Leszek Zalas. Wieczny odpoczynek


 

Cypyright © Święty Zygmunt