Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r.


 

  1. Z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zapraszam do ponowienia osobistego wyboru Jezusa na Pana i Zbawiciela mojego życia. Możemy to uczynić w naszym domu przed krzyżem lub wizerunkiem Chrystusa, przy zapalonej świecy, krótko wyznając: „Jezu, bądź Królem mojego serca”.

  2. W dniu dzisiejszym wspominamy w liturgii św. Cecylię, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Dziękujemy za posługę pani Ani, naszej organistki, modlimy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla niej i całej rodziny. Pamiętamy w modlitwie również o scholi liturgicznej „Domine Jesu”, prowadzonej przez ks. Mateusza.

  3. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad.

  4. W poniedziałek i czwartek o 19.oo zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne.

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Poświęcimy wówczas opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów z kościoła. Tradycyjnie przy tej okazji możemy złożyć ofiarę na ogrzewanie świątyni.

  6. W środę 2 grudnia dzieci z kl. III będą miały w auli spotkanie w sprawie strojów pierwszokomunijnych: o 17.30 mierzenie chłopców, o 18.oo – dziewcząt. Firma „Impresja” prosi o przygotowanie zaliczki w wysokości 50 zł.

  7. W „Niedzieli” polecam art. „Miłość silniejsza niż strach” – o codzienności w domu dla niepełnosprawnych chłopców w Broniszewicach.

  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi!

  9. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp.: Waldemar Gomoluch. Wieczny odpoczynek…

 

 


 

Cypyright © Święty Zygmunt