Aktualności


 

Centralna Procesja Bożego Ciała

 

19 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Alejami Najświętszej Maryi Panny przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. Wierni zatrzymali się również na chwilę przed naszą świątynią parafialną, by w chwili ciszy i pełnym skupieniu rozważyć Boże Słowo skierowane do nich.

 


 

35. rocznica wizyty Jana Pawła II w naszej świątyni

 

Trzydzieści pięć lat temu przed kościołem św. Zygmunta w Częstochowie papież Jan Paweł II spotkał się z wiernymi. W rocznicę tego wydarzenia, proboszcz naszej parafii ks. Marian Wojcieszak, odprawił Mszę św., upamiętniającą to niezwykłe wydarzenie.

Święty już dziś papież Jan Paweł II powiedział wówczas: "Moi drodzy, chciałem was tutaj wszystkich najserdeczniej pozdrowić, ogarnąć myślą, sercem, pamięcią, modlitwą, tak jak tutaj stoicie, reprezentując Kościół diecezji częstochowskiej, przede wszystkim samą Częstochowę, stolicę tego Kościoła, ale także i wszystkie jego dekanaty, wszystkie jego rejony, odznaczające się właściwą specyfiką; chciałem pozdrowić was wszystkich, wszystkich diecezjan, całą wspólnotę Ludu Bożego."

 

 


 

Adoracja dla dzieci w Wielki Piątek

 

W Wielki Piątek zarówno dorośli jak i dzieci mieli okazję adorować Krzyż Jezusa Chrystusa, symbol naszego zbawienia. Po adoracji dzieciom zostały wręczone skromne upominki za zaangażowanie i uczestnictwoe w Drogach Krzyżowych w okresie Wielkiego Postu.

 

 

 

 

 

 

 

Nagrody za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej

 

 

 


 

Wielki Czwartek w Parafii

 

Wielki Czwartek to czas, gdy dziękujemy Bogu za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Z całego serca składamy najlpesze życzenia naszym duszpasterzom, którzy z takim zaangażowaniem służą naszej wspólnocie parafialnej.

 

 

 

 

 


 

Wielkanoc puka do drzwi

Rodzice przygotowali wielką niespodziankę dla swoich dzieci i dla wszystkich parafian. Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowali mały spektakl pt."Wielkanoc puka do drzwi". Całym sercem włączyli się w dekorację, przygotowali kostiumy i przede wszystkim opanowali tremę przed występem dla tak wymagającej publiki, jaką są ich własne dzieci.Zostali za to nagrodzenie gromkimi brawami. Dziękujemy również s. Gabrieli, która czuwała nad organizacją spektaklu.

 

Więcej zdjeć w Galerii

 


 

Jasełka Misyjne

 

Po raz pierwszy na nowej Auli Teatralnej odbyły sie jasełka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 wcielały się w role Eskimosów, Murzynków, Chińczyków, Indian i Europejczyków, którzy szukali drogi do Zbawiciela. Zwiastun, który wskazywał im drogę podkreślał, że ich dobra wola i litościwe serca zaprowadzą ich do Jezusa. Dzieci do występu przygotowała s. Gabriela.

 

Więcej zdjęć w Galerii

  

Zmiany personalne w parafii

 

Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo w naszej parafii następują zmiany wikariuszowskie. Z dniem 20 czerwca 2013r. wikariuszami parafii św. Zygmunta w Częstochowie zostają ks. Michał Biedak oraz ks. Marcin Knaga.

 

Pragniemy serdecznie podziękować dotychczasowym wikariuszom, ks. Konradowi Cyganowi oraz ks. Jarosławowi Sowie za pracą wśród naszej społeczności. Polecamy Was naszym modlitwom. Bóg zapłać za wszystko!

 


 

W służbie Panu Bogu

 

02 czerwca 2013 r. na Mszy św. o godz. 10.30 do wspólnoty ministranckiej został włączony Oskar Szlapa. Na ręce ks. Prałata Mariana Wojcieszaka - proboszcza parafii złożył swoje przyrzeczenia ministranckie oraz otrzymał komżę.

Cieszymy sie bardzo i życzymy Oskarowi wytrwałości

w służbie Bogu i Kościołowi.

 

 

Cypyright © Święty Zygmunt